• Val T.

RTC football sectional scoreboard – Oct. 22

LaVille 29, Rochester 7 (2A, 34)

Tippecanoe Valley 22, Garrett 8 (3A, 26)

South Central (Union Mills) 40, Caston 6 (1A, 41)

Winamac 48, West Central 14 (1A, 41)

Culver 68, South Newton 34 (1A, 41)

Pioneer 40, Wabash 14 (2A, 34)

TRC football sectional scoreboard – Oct. 22

LaVille 29, Rochester 7 (2A, 34)

Tippecanoe Valley 22, Garrett 8 (3A, 26)

Bremen 28, Manchester 13 (2A, 34)

Pioneer 40, Wabash 14 (2A, 34)

Northfield 35, Fremont 14 (1A, 44)

Southwood 47, North Miami 7 (1A, 44)

Central Noble 49, Whitko 0 (2A, 35)

Norwell 56, Maconaquah 0 (3A, 27)

Peru 35, Heritage 8 (3A, 27)

TRC football sectional schedule – Oct. 29

Mishawaka Marian at Tippecanoe Valley (3A, 26)

Triton at Northfield (1A, 44)

Southwood at Adams Central (1A, 44)

Peru at Oak Hill (3A, 27)

Hoosier North football scoreboard – Oct. 22

South Central (Union Mills) 40, Caston 6 (1A, 41)

Culver 68, South Newton 34 (1A, 41)

Winamac 48, West Central 14 (1A, 41)

Pioneer 40, Wabash 14 (2A, 34)

LaVille 29, Rochester 7 (2A, 34)

Knox 37, Calumet 16 (3A, 25)

North Judson – wins by forfeit

Triton – bye

Hoosier North football schedule – Oct. 29

Delphi at Pioneer (2A, 34)

Bremen at LaVille (2A, 34)

South Central (Union Mills) at Culver (1A, 41)

North Judson at Winamac (1A, 41)

Triton at Northfield (1A, 44)

River Forest at Knox (3A, 25)

Class 2A, Sectional 34 scoreboard – Oct. 22

Delphi 28, Lewis Cass 20

Pioneer 40, Wabash 14

Bremen 28, Manchester 13

LaVille 29, Rochester 7

Class 2A, Sectional 34 schedule – Oct. 29

Delphi at Pioneer

Bremen at LaVille

Class 3A, Sectional 26 scoreboard – Oct. 22

John Glenn 41, Lakeland 13

Jimtown 31, West Noble 21

Mishawaka Marian 49, South Bend Washington 14

Tippecanoe Valley 22, Garrett 8

Class 3A, Sectional 26 schedule – Oct. 29

John Glenn at Jimtown

Mishawaka Marian at Tippecanoe Valley

Class 1A, Sectional 41 scoreboard – Oct. 22

South Central (Union Mills) 40, Caston 6

Culver 68, South Newton 34

Winamac 48, West Central 14

North Judson – won by forfeit over Lake Station

Class 1A, Sectional 41 schedule – Oct. 29

South Central (Union Mills) at Culver

North Judson at Winamac


65 views0 comments